close

Společnost Isuzu zvolila společnost Honda jako partnera pro vývoj a dodávku systému palivových článků pro svůj těžký nákladní vůz poháněný palivovými články, jehož uvedení na trh je naplánováno na rok 2027.

TOKYO, Japonsko, 15. května 2023 – Společnosti Isuzu Motors Limited ヘッターa Honda Motor Co., Ltd. dnes oznámily, že podepsaly dohodu o partnerství na základě rozhodnutí, že společnost Honda vyvine a dodá systém palivových článků pro těžký nákladní vůz Isuzu poháněný palivovými články s plánovaným uvedením na trh v roce 2027.

Isuzu Selects Honda as Partner to Develop and Supply Fuel Cell System for its Fuel Cell-Powered Heavy-duty Truck Scheduled to be Launched in 2027

„Společným výzkumným a vývojovým úsilím společností Isuzu a Honda vznikl těžký nákladní vůz poháněný palivovými články,

kterému byla udělena japonská SPZ pro použití na veřejných komunikacích“.

Společnosti Isuzu a Honda věří, že technologie palivových článků využívající jako palivo vodík, kdy nedochází k žádným emisím CO2, bude účinná pro dosažení uhlíkové neutrality těžkých nákladních vozidel, která vyžadují rychlého doplnění paliva při potřebě vysoké nosnosti, dlouhodobého používání a jízdy na dlouhé vzdálenosti.

Od podepsání dohody v lednu 2020 o provádění společného výzkumu těžkých nákladních vozidel využívajících palivové články (FC) jako hnacího ústrojí obě společnosti pracují na vytvoření základny pro základní technologie, jako je zajištění kompatibility palivových článků a těžkých nákladních vozidel a vývoj technologií řízení vozidel. Obě společnosti v současné době plánují zahájit předváděcí testování prototypu nákladního vozidla na veřejných komunikacích před koncem aktuálního fiskálního roku (končícího 31. března 2024). Díky plnému využití zkušeností a znalostí získaných společným výzkumem budou obě společnosti pokračovat ve vývoji výrobků, které splňují výkon a podmínky požadované pro těžká nákladní vozidla a uspokojí zákazníky.

V budoucnu obě společnosti využijí svých silných stránek a urychlí vývoj čistých těžkých nákladních vozidel poháněných palivovými články s nízkou hlučností a nízkými vibracemi. To přispěje k posunu k využívání čisté energie napříč celým průmyslem, včetně logistických podniků, s proaktivnějším využíváním vodíkové energie, díky čemuž budou obě společnosti usilovat o dosažení společného cíle – jímž je realizace uhlíkově neutrální společnosti.

O společnosti Isuzu Motors Limited

Sídlo společnosti:       1-2-5 Takashima, Nishi-ku, Yokohama-shi, Kanagawa,

220-8720, Japonsko
Obor podnikání:                     Výroba a prodej užitkových vozů, pick-upů,

dieselových motorů / motorů na zemní plyn, dílů a komponentů.

O společnosti Honda Motor Co., Ltd.

Sídlo:                         2-1-1 Minamiaoyama, Minato-ku, Tokyo 107-8556, Japonsko
Obor podnikání:                     Výroba a prodej produktů mobility (motocyklů,

automobilů, energetických výrobků, atd.)

© 2024 Honda Karlovy Vary, Autoservis Kolovrátek s.r.o.