close
  • Zcela nové SUV vyplňuje mezeru mezi modely HR-V a CR-V, kombinuje sportovní vzhled, atraktivní dynamiku, vysokou úroveň praktičnosti a prémiový interiér 
  • V modelu ZR-V se projevuje DNA modelu Civic. Jeho inspirativní podvozek a design platformy zajišťují poutavou, zábavnou a obohacující jízdu
  • Speciální hybridní hnací ústrojí e:HEV poskytuje dynamický zážitek z jízdy. Zároveň je však vysoce účinné a nabízí mimořádně nízkou skutečnou spotřebu

Společnost Honda představila svůj zcela nový model ZR-V na celoevropské mediální akci značky v německém Offenbachu. Zcela nové SUV v segmentu C-SUV, dostupné od podzimu 2023, nabízí dokonalý zážitek z jízdy kombinující sofistikovaný styl, praktičnost a účelnost.

Model ZR-V vyplňuje mezeru mezi modely HR-V a CR-V a je určen zejména pro mladé zákazníky, kteří dbají na image a hledají stylový, výkonný a zábavný vůz, jenž se bez problémů začlení do jejich života. Pod elegantním a stylovým exteriérem se skrývá plně hybridní technologie společnosti Honda, která sdílí své geny se zcela novým modelem Civic e:HEV ověnčeným mnoha cenami. Model Civic, uznávaný pro své dynamické vlastnosti, prokázal, že plně hybridní vozy mohou být poutavé a zábavné, a model ZR-V rozšiřuje toto pojetí na SUV nižší střední třídy v segmentu C-SUV.

Účinný, ale výkonný 2,0litrový čtyřválcový motor s Atkinsonovým cyklem s přímým vstřikováním, který je součástí hnacího ústrojí e:HEV a byl optimalizován pro model ZR-V, pracuje ve spojení se dvěma elektromotory a zajišťuje působivou a citlivou akceleraci.

Speciálně navržený lehký a zároveň tuhý podvozek byl inspirován koncepty na platformách modelů Civic a CR-V a byl navržen tak, aby poskytoval jízdní vlastnosti a vysokou míru hbitosti, obvykle spojované se sportovními hatchbacky. Řízení je snadné, ale atraktivní díky vytříbené odezvě a komponentům s nízkým třením, zatímco víceprvkové zadní zavěšení a optimalizovaná pouzdra zajišťují pohodlnou, ale poutavou jízdu, která podporuje sebejistotu a pohodlí za volantem.

Se svým cílevědomým postojem, povrchy bez rušivých prvků a odvážnou přední maskou budí model ZR-V impozantní dojem na silnici, který dokonale vystihuje jeho dynamický výkon. Úzké světlomety a stylová leskle černá maska chladiče navozují sofistikovaný vzhled, který pokračuje dolů po hladkých bocích SUV až k výraznému designu zadního nárazníku a elegantním horizontálním zadním světlům, která úhledně zapadají do dveří zavazadlového prostoru. Konstruktéři společnosti Honda se zaměřili na funkčnost designu, přičemž každý panel a díl byly optimalizovány tak, aby zlepšovaly viditelnost a aerodynamický výkon.

Kompaktní uspořádání modelu ZR-V poskytuje výjimečný prostor, praktičnost a pohodlí a zajišťuje optimální funkčnost pro snadné použití. Výsledkem je všestranná kabina, která upřednostňuje užitnost a flexibilní přepravní kapacitu. Dokladem je široká škála přihrádek a kapes spolu se zadním úložným prostorem, ve kterém je přepážka, zatahovací kryt na zavazadla a úložný prostor pod podlahou. Všestranný model ZR-V tak má kapacitu až 1 291 litrů na přepravu nákladu.

Nejlepší zážitek z interiéru SUV v dané třídě dále umocňuje působivá úroveň komfortu a pohodlí. Vysoce kvalitní materiály příjemné na dotek mají detailní povrchovou úpravu a v kombinaci se stylovým osvětlením v celé kabině vytvářejí prémiovou atmosféru. Několik nabíjecích portů a nejnovější technologie ovládacího rozhraní navíc zajišťují spojení řidiče a cestujících s vnějším světem prostřednictvím velké devítipalcové dotykové obrazovky uprostřed horního přístrojového panelu, který se táhne přes přední část kabiny a navozuje pocit širokého bočního prostoru.

„Zcela nový model Honda ZR-V jsme navrhli a zkonstruovali tak, aby vyhovoval rušnému, aktivnímu životnímu stylu. Sebevědomě doplňuje naší řadu vozů SUV,“ řekl Yutaka Kato, hlavní konstruktér modelu ZR-V. „Kombinuje každodenní funkčnost, výjimečnou úroveň pohodlí a přitažlivý design se sportovní dynamikou a naší výjimečnou hybridní hnací jednotkou e:HEV. Je to výsledek dokonalé evoluce naší evropské modelové řady.“

© 2024 Honda Karlovy Vary, Autoservis Kolovrátek s.r.o.