close
  • Evropa hraje zásadní úlohu při plnění globálních cílů společnosti Honda v oblasti udržitelnosti
  • Komplexní přístup k elektrifikaci dokládá uvedení tří nových SUV a prvního elektrického skútru značky Honda v Evropě
  • Evropští spotřebitelé mají k dispozici nové produkty energetických služeb

Na mediální akci, která se konala v evropském výzkumném a vývojovém středisku značky v německém Offenbachu, společnost Honda představila další kroky, které její evropské podniky učiní s cílem přispět ke globálnímu cíli společnosti Honda dosáhnout do roku 2050 uhlíkové neutrality.

Představitelé zúčastněných stran společnosti Honda na vysoké úrovni přiblížili komplexní přístup, který společnost přijímá, a představili širokou škálu nových produktů a služeb, které mají být uvedeny v Evropě. Mezi tyto produkty patří tři nová SUV – plně elektrický model e:Ny1 a hybridní modely ZR-V a CR-V (v nabídce je i plug-in hybrid). Společnost také představila své první elektricky poháněné jednostopé vozidlo v Evropě, EM1e:, a nastínila významné rozšíření nabídky služeb řízení energií e:PROGRESS.

Vzhledem k tomu, že po příchodu nejnovějšího hybridního modelu Civic v loňském roce je automobilová řada značky Honda již plně elektrifikovaná, přednášející na akci představili rozsah a ambice nabídky elektrické mobility značky Honda, která nyní v Evropě vstupuje do další fáze svého vývoje.

„Evropa je pro naše podnikání důležitá a máme zde mnoho věrných zákazníků, kteří řídí naše vozidla, jezdí na našich motocyklech a využívají naše stroje,“ řekl Katsuhisa Okuda, prezident a člen správní rady společnosti Honda Motor Europe. „Dnes rozšiřujeme sortiment automobilových produktů a technologií do nebývalé míry. Jde o největší rozšíření posledních let. Navíc tím, že rozvíjíme naši nabídku nad rámec produktového zaměření tak, aby zahrnovala také energetické služby, pokládáme základy pro budoucí elektrifikaci a zároveň přispíváme k dosažení našich globálních cílů udržitelnosti.“

Jako globální lídr ve vývoji řešení mobility, která již 75 let usnadňují zákazníkům život a zajišťují jim bezpečnost a udržitelnost, je společnost Honda přesvědčena, že nejlepší postup jak snížit celosvětovou úroveň CO2 je nasadit řadu technologií a produktů, které pomohou s přechodem na nízkouhlíkovou ekonomiku.

Dokládají to naše zcela nové modely ZR-V a CR-V, které nabízejí v Evropě jak plně hybridní, tak v případě CR-V i první plug-in hybridní pohon značky Honda. Spolu s plně elektrickým modelem e:Ny1, druhým plně elektrickým vozem této značky v Evropě, který má dojezd 412 kilometrů a neprodukuje žádné emise, jde o nejširší modelovou řadu v Evropě za mnoho let.

Kromě toho společnost Honda na akci oznámila další podrobnosti o elektrickém skútru EM1 e:, prvním elektricky poháněném jednostopém vozidle pro Evropu, které do tohoto regionu dorazí v průběhu roku. Nabízí udržitelnější cestování na dvou kolech, který je ideální pro mladší nebo městské řidiče. Je jedním z nejméně 10 nových modelů EV, které se značka chystá celosvětově představit do roku 2025.

„Když jsme v loňském roce uvedli na trh nový model Civic, završili jsme elektrifikaci naší automobilové řady v Evropě. Stali jsme se tak prvním regionem společnosti Honda, kterému se to podařilo,“ řekl Tom Gardner, výkonný viceprezident společnosti Honda Motor Europe. „S příchodem těchto tří nových SUV, včetně našeho druhého elektromobilu, a našeho prvního elektrického skútru plníme svůj závazek k udržitelnosti a evropskému příspěvku ke globálnímu přechodu společnosti Honda na nízkouhlíkovou budoucnost.“

Rozsáhlé ambice společnosti Honda v oblasti elektrifikace jdou ještě za hranice jejích nejnovějších produktů. Značka pokračuje v investicích a rozšiřování rozsahu programu energetického řízení. Mezi její projekty, zaměřené na vývoj služeb čisté energie, patří výzkum vodíku jako čistého nosiče energie a také dalších řešení nabíjení a ukládání energie, jež maximalizují efektivitu a udržitelnost. První aplikací v reálném světě je e:PROGRESS.

Nákladově efektivní a udržitelné řešení domácího nabíjení, které je již dostupné ve Velké Británii, je založeno na čisté energii a po uvedení nejnovějších SUV značky Honda ho budou moci využívat kromě vlastníků stávajícího modelu Honda e také řidiči nových modelů e:Ny1 a plug-in CR-V. Druhá fáze umožní zákazníkům využívat v rámci jejich nabíjecího ekosystému solární energii. A dále pak existují plány na rozšíření služby v rámci Evropy a její zpřístupnění pro majitele vozidel jiných značek než Honda.

„Ve společnosti Honda věříme v mobilitu a energii chápeme jako službu. Program energetického výzkumu využíváme jako testovací prostředí a chceme zjistit jak nejlépe nabídnout chytrá řešení pro celou společnost i pro naše zákazníky,“ řekl Takehiro Wada, prezident společnosti Honda R&D Europe. „Tato řešení budou přínosem pro životní prostředí a sníží tlak na domácí energetickou infrastrukturu. Přinesou také úspory nákladů našim zákazníkům a dále dokládají rozsah činností společnosti Honda jako poskytovatele kompletních služeb v oblasti elektrické mobility.“

© 2024 Honda Karlovy Vary, Autoservis Kolovrátek s.r.o.