close

SPOLEČNOST HONDA POTVRDILA CENY ZCELA NOVÉHO MODELU CIVIC TYPE R

  •  Cena modelu Civic Type R začíná na 1 299 900 Kč  
  • Objednat jej zákazníci mohou od 1.12.2022.
  • Nový model Civic Type R navazuje na 25 let zkušeností se špičkovými vysoce výkonnými hatchbacky
  • Vůbec nejvýkonnější motor VTEC Turbo poskytuje nejlepší poměr výkonu a hmotnosti ve své třídě
  • Vůz zachovává vysokou úroveň pohodlí, praktičnosti a užitnosti modelu Civic e:HEV

Společnost Honda detailní ceny s napětím očekávaného zcela nového modelu Civic Type R. Nejnovější Type R navazuje na dlouhou tradici vysoce výkonných vozů inspirovaných duchem závodění a posouvá hranice výkonu pro vozy s pohonem přední nápravy. Navzdory vylepšením zaměřeným na výkon vychází nový Type R z přístupu k dynamice, designu a užitnosti zaměřeného na člověka, s jakým společnost Honda navrhla 11. generaci modelu Civic.

Doporučená cena modelu Civic Type R začíná na 1 299 900 Kč. Vůz bude také k dispozici prostřednictvím financování od Honda Financial Services.

Za tuto cenu získají zákazníci dosud nejpokročilejší a nejdokonalejší Civic Type R. Konstruktéři společnosti Honda zdokonalili každý aspekt nového modelu, včetně konstrukčních vylepšení, která zlepšují aerodynamický výkon, lehkých komponentů a zvýšení výkonu.

Nejnovější generace je nejrychlejší Civic Type R všech dob, který staví na schopnostech předchozí generace a výjimečné platformě zcela nového standardního modelu Civic. U modelu Type R je k dispozici pouze jeden motor, nejsilnější a nejvýkonnější VTEC Turbo, jaký kdy společnost Honda vyrobila. Přepracovaná šestistupňová manuální převodovka nabízí rychlejší a citlivější řazení. Ve spojení s novým systémem přizpůsobení otáček a funkcí automatického meziplynu je tak zajištěno dokonalé řazení nižších převodových stupňů. To usnadňuje vyvážení vozu při vjezdu do zatáčky.

Mezi další prvky standardní specifikace patří individualizované stylingové prvky modelu Type R, díky kterým je nižší a širší než standardní vůz, ze kterého jsou zachovány pouze přední dveře a zadní výklopné dveře. Nové profilované a aerodynamicky tvarované podběhy kol doplňují subtilní, ale účelné nárazníky a modernizovaný zadní spoiler, který nabízí vynikající úroveň využitelného přítlaku. Standardně jsou také montována nová lehká 19palcová litá kola s obráceným profilem ráfku v matně černé barvě, obutá na míru vyrobenými pneumatikami Michelin Pilot Sport 4S.

V interiéru model Civic Type R nabízí stejně vysokou úroveň komfortu, praktičnosti a kultivovanosti jako zcela nový Civic, kterou ještě umocňují prvky zaměřené na výkon a použití klasického, nezaměnitelného čalounění Type R v karmínově červené. Plně přizpůsobitelný a digitální displej přístrojové desky je součástí standardní výbavy modelu Type R a tvoří základ centralizovaného uspořádání kokpitu s cílem zvýšit koncentraci řidiče během intenzivních zážitků z jízdy. Sada ukazatelů funguje ve spojení s více režimy jízdy a nabízí více informací pro řidiče.

Poprvé u modelu Type R jsou předdefinované jízdní režimy spojeny s novým, plně programovatelným „individuálním režimem“, který řidičům nabízí volnost přizpůsobit si svůj vůz jejich preferencím v řadě oblastí, jako je zavěšení kol, odezva plynu, řízení, odečet na displeji, zvuk motoru a další. Tyto možnosti lze přizpůsobit pomocí velkého centrálního dotykového displeje a také řady nových možností a funkcí v rámci infotainmentového systému, který standardně podporuje Apple CarPlay a Android Auto.

Mezi nové funkce patří Honda LogR, vysoce integrovaný systém záznamu dat, který čerpá informace z řady senzorů v okolí vozu. Systém poskytuje řidičům velké množství dat prezentovaných způsobem, který může pomoci zlepšit jejich řidičské dovednosti. Parametry, jako je přetížení, zatížení pneumatik, a také důležité teploty a tlaky, jsou přístupné prostřednictvím centrální dotykové obrazovky a všechny jsou zobrazovány jasným a snadno interpretovatelným způsobem.

„Model Civic Type R slaví 25 let úspěchu a je kultovním hrdinou mnoha věrných zákazníků, klubů řidičů a komunit po celé Evropě,“ řekl Tom Gardner, senior viceprezident společnosti Honda Motor Europe Ltd. „Nejnovější generace staví na úspěchu svých předchůdců, začleňuje technologie Honda odvozené z motoristického sportu a přináší zážitek z modelu Civic Type R, který je nejvíce na výkon zaměřeným vozem v naší historii.“

Objednat zcela nový model Honda Civic Type R lze od 1.12.2022 přičemž první dodávky v Evropě se očekávají v průběhu prvního čtvrtletí 2023. Podrobný ceník, specifikace a podrobnosti o financování najdete na stránkách www.honda.cz

© 2024 Honda Karlovy Vary, Autoservis Kolovrátek s.r.o.