close
  • e:Ny1 je plně elektrické kompaktní SUV, které se vyznačuje pověstnou dynamikou značky Honda, citlivým řízením a prvotřídní úrovní jízdního komfortu
  • Součástí chytrého uspořádání založeného na zcela nové platformě e:N Architecture F je baterie s kapacitou 68,8 kWh zajišťující dojezd 412 km
  • Představení zcela nového designového jazyka pro elektromobily značky Honda – bílé emblémy, detaily a nový text Honda na zadní části vozidla

Společnost Honda představila svůj druhý plně elektrický vůz, e:Ny1, na své celoevropské mediální akci v německém Offenbachu. Jde o druhý čistý elektromobil značky, který dorazí do Evropy. Navazuje na široce uznávaný městský vůz Honda e a je navržen tak, aby uspokojil rostoucí poptávku zákazníků po plně elektrických SUV nižší třídy.

Model e:Ny1 se vyznačuje svěžím, výrazným designem, obsahuje nejnovější pokročilé technologie a vychází z filozofie vývoje společnosti Honda zaměřené na člověka. Tento model využívá své plně elektrické hnací ústrojí na maximum a představuje intuitivně všestranné SUV se zábavnou, hladkou a kultivovanou jízdní dynamikou.

Vzhled exteriéru je odvážný a sofistikovaný. Hlavními prvky jsou krátký přední přesah, velká kola a široký rozchod. U modelu e:Ny1 společnost Honda také představuje zcela novou elektrickou identitu s bílými emblémy „H“ po celém vozidle, včetně emblému na přední části vozu, středových krytech kol a volantu. Kromě toho prémiový vzhled modelu podtrhuje nápis „Honda“ na zadních dveřích, vyvedený novým typem písma. Tento nápis bude figurovat i na dalších elektromobilech značky.

Díky chytrému uspořádání komponentů elektrického hnacího ústrojí model e:Ny1 nabízí pozoruhodný vnitřní prostor a pohodlí. Zcela nová středová konzola se vyznačuje jednoduchým rozložením snadno přístupných tlačítek, několika úložnými prostory a bezdrátovým nabíjením, zatímco přehledná palubní deska s velkým 15,1palcovým dotykovým displejem zajišťuje přístup ke komplexní sadě infotainmentu a možnostem řízení. 

Model e:Ny1 je postaven na nově vyvinuté platformě poháněné předním motorem e:N Architecture F společnosti Honda. Tato platforma má tři základní atributy: specializovanou konstrukci karoserie s vysokou tuhostí, nízké těžiště a pečlivě řešenou aerodynamiku pod podlahou. SUV tak poskytuje zábavnou a sebevědomou jízdu.

Platforma navíc obsahuje vysoce výkonný lehký celek tři v jednom s integrovanou jednotkou elektrického pohonu, elektromotorem a převodovkou. Generuje maximální výkon 150 kW, točivý moment 310 Nm a je navržen tak, aby poskytoval plynulé a pohodlné zrychlování a zpomalování. Pod podlahou je umístěna vysokokapacitní lithium-iontová baterie, která poskytuje dojezd až 412 km (WLTP) a kterou lze rychle dobíjet stejnosměrným proudem. Z 10 na 80 % se nabije za pouhých 45 minut.

Zcela nový podvozek vyvinutý speciálně pro bateriové elektromobily zajišťuje vylepšenou torzní tuhost. Stěžejní úlohu zde hraje vysokopevnostní ocel použitá na 47 % karoserie modelu e:Ny1 (hmotnosti). Spolu s novou platformou a hnacím ústrojím tak řidiči získají dynamický výkon, výjimečný komfort a kultivovanost, kterou od nejnovějšího elektromobilu značky Honda očekávají.

„Model e:Ny1 je další logický krok na naší cestě k elektrifikaci v Evropě,“ řekl Tom Gardner, výkonný viceprezident společnosti Honda Motor Europe Ltd. „Naše vývojová filozofie spojuje inteligentní technologii zaměřenou na zákazníka s krásným designem a zábavnou dynamikou jízdy. Toto nejnovější SUV ztělesňuje závazek společnosti Honda k elektrifikaci a je nejnovějším krokem na její cestě k dosažení tohoto cíle.”

© 2024 Honda Karlovy Vary, Autoservis Kolovrátek s.r.o.